Daha bir güləşçimiz ölkə çempionatının bürünc medalina sahib çıxıb

Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında növbəti Azərbaycan çempionatı başa çatıb.

Son yarış günündə 75, 80, 85, 98 və 130 kq çəki dərəcələrində yunan-Roma güləşi üzrə 84 pəhləvan öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdirib. Qeyd edək ki, Dövlət Gömrük Komitəsi İdman Sağlamlıq Mərkəzinin “Gömrükçü” İdman klubunun üzvü Samran Nəsibov (75 kq) yunan-Roma güləşi üzrə yarışda bürünc medala layiq görülüb.
Çəki dərəcələri üzrə ilk 3 yeri tutmuş idmançılar AGF tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunur, həmin güləşçilər ölkə yığma komandasının heyətinə cəlb edilir və il ərzində komandanın iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək imkanı əldə edəcəklər.

75 kq 
FİNAL
Mehrac Kərimov (Neftçi İK) – Fərid Quliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 6:5
Bürünc medal görüşü
Cavanşir Qasımov (Mingəçevir) – Samran Nəsibov (Gömrükçü İSM) 2:5
Şəmistan Quluzadə (Pəhləvan) – Elməddin Ramazanov (DİN İC) 8:0
1/2 final
Mehrac Kərimov (Neftçi İK) – Samran Nəsibov (Gömrükçü İSM) 3:0
Elməddin Ramazanov (DİN İC) – Fərid Quliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 1:8
1/4 final
Mehrac Kərimov (Neftçi İK) – Cavanşir Qasımov (Mingəçevir) 2:0
Samran Nəsibov (Gömrükçü İSM) – Hacımurad Bağmanov (Balakən) 9:4
Elməddin Ramazanov (DİN İC) – Nizami Abbasov (Sumqayıt, Zenit İC) 4:2
Şəmistan Quluzadə (Pəhləvan) – Fərid Quliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 1:6
80 kq
FİNAL
Nicat Abdullayev (MOİK) – Rafiq Hüseynov (MOİK) 0:9
Bürünc medal görüşü
Əmrah Mazanov (DİN İC)
Eltun Vəzirzadə (MOİK) – Cavid İbrahimli (MOİK) 3:0
1/2 final
Nicat Abdullayev (MOİK) – Əmrah Mazanov (DİN İC) 2:0
Rafiq Hüseynov (MOİK) – Cavid İbrahimli (MOİK) 3:0 tuşe
1/4 final
Əmrah Mazanov (DİN İC) – Elməddin Mustafayev (Kürdəmir) 9:0
Eltun Vəzirzadə (MOİK) – Rafiq Hüseynov (MOİK) 0:7
Amir Ələsgərov (MOİK) – Cavid İbrahimli (MOİK) 0:9
85 kq
FİNAL
İslam Abbasov (Sumqayıt, Neftçi İK) – Orxan Qəhdiranov (DİN İC) 8:0
Bürünc medal görüşü
Rüfət Hüseynov (DİN İC) – Nəzərşah Fətullayev (Quba) 8:0
Xəyal Mehdiyev (Gömrükçü İSM) – Soltan İsmayılov (MOİK) 2:10
1/2 final
İslam Abbasov (Sumqayıt, Neftçi İK) – Nəzərşah Fətullayev (Quba) 9:0
Orxan Qəhdiranov (DİN İC) – Soltan İsmayılov (MOİK) 6:1
1/4 final
İslam Abbasov (Sumqayıt, Neftçi İK) – Rüfət Hüseynov (DİN İC) 6:0
Xoçber Xalayev (Balakən) – Nəzərşah Fətullayev (Quba) 1:1*
Orxan Qəhdiranov (DİN İC) – Xəyal Mehdiyev (Gömrükçü İSM) 2:0 tuşe
Soltan İsmayılov (MOİK) – Arif Niftullayev (Pəhləvan) 6*:6
98 kq
FİNAL
Orxan Nuriyev (Təhsil) – Adil Hüseynov (DİN İC) 3:0
Bürünc medal görüşü
Adambek Şidukov (Atasport) – Araz Həsənov (ROİL) 0:2
Sayiqmaqomed Omarov (Atasport) – Orxan Ələkbərov (MOİK) 1:4
1/2 final
Orxan Nuriyev (Təhsil) – Araz Həsənov (ROİL) 3:0
Orxan Ələkbərov (MOİK) – Adil Hüseynov (DİN İC) 1:5
1/4 final
Orxan Nuriyev (Təhsil) – Namik Kamilov (Qusar) 8:0
Tehran Əminzadə (Gömrükçü İSM) – Araz Həsənov (ROİL) 1:1*
Abbas Əliyev (ROİL) – Orxan Ələkbərov (MOİK) 1:1*
Adil Hüseynov (DİN İC) – Saqidmaqomed Omarov (Atasport) 5:1
130 kq
FİNAL
Oyan Nəzəriani (Atasport) – Anton Botev (Atasport) 2:0
Bürünc medal görüşü
Akif Səfərov (Gömrükçü İSM) – Röyal Mirzəyev (Spartak) 0:8
Musa Mirzəyev (Quba) – Babək Derjbani (Atasport) 1:3
1/2 final
Oyan Nəzəriani (Atasport) – Röyal Mirzəyev (Spartak) 9:0
Babək Derjbani (Atasport) – Anton Botev (Atasport) 0:1
1/4 final
Oyan Nəzəriani (Atasport) – Akif Səfərov (Gömrükçü İSM) 5:1
Nofəl Heydərov (Pirallahı GK) – Röyal Mirzəyev (Spartak) 0:9
Cavid Feyziyev (Pəhləvan) – Babək Derjbani (Atasport) 1:3
Musa Mirzəyev (Quba) – Anton Botev (Atasport) 0:11

 

Bu xəbərə də bax

Qalib idmançılarla görüş keçirilib

Avqustun 17-19-da Latviyanın Riqa şəhərində cüdo üzrə yeniyetmələr arasında  keçirilən Avropa birinciliyində uğur qazanan “Gömrükcü” İdman …