AzƏOK yarışlarda fərqlənənləri müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırır

 

Milli Olimpiya Komitəsinin Ədalətli Oyunlar Komissiyası 2007-ci ildən etibarən hər il ənənəvi olaraq idman ictimaiyyətinin diqqətini bu sahəyə cəlb etmək, ədalətli oyun prinsiplərini təbliğ etmək və bu prinsiplərə sadiq insanları həvəsləndirmək məqsədilə müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlar təsis edir.
Fərqlənənlər “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi”, “Ədalətli oyun prinsiplərinin ən yaxşı təbliğatçısı”, “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”, “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”, “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı” nominasiyaları üzrə mükafatlandırılırlar. İlin sonunda təqdim olunan bu nominasiyalarla yanaşı AzƏOK-tərəfindən ilboyu keçirilən müxtəlif yarışlarda da fərqlənənlər müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırılırlar. Keçirilən yarışlarda müxtəlif nominasiyalar üzrə təsis olunan mükafatlar:
14095898_1021601401291356_4468948567864977879_n2014-cü il
DGK İSM-ın yaradılmasının 15-illik yubileyinə həsr olunmuş taekvondo idman növü üzrə açıq birincilik (3 sentyabr)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı-Nicat Məmmədov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi-Kazım Kazımov
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim- Rahim Nuriyev

20150302_160805-576x1024
20150302_160901-576x1024
DGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Açıq birinciliyi (24-25 dekabr)

Sərbəst güləş
1. Ədalətli oyun prinsiplərinı sadiq idmançı-Tural Əsgərov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- Fəxrəddin Əliyev
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Asif Şirəliyev

Yunan-Roma güləşi
1. Ədalətli oyun prinsiplərinı sadiq idmançı-Əkbər Qasımov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- İqdam Ələkbərov
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Vüqar Şükürov

20150302_160836-576x10242015-ci il

DGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın El-1 üzrə Açıq birinciliyi (26 avqust)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinı sadiq idmançı-Anar Bağırov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinı sadiq idmançı-Elçin Mürsəlov
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi-Mayıl Abdullayev
4. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi-Elçin Çobanzadə
5. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Arzu Babayev

taek qebeleDGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın boks üzrə Açıq birinciliyi (23-27 Sentyabr)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinı sadiq idmançı-Elvin Xəlilov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- İlham Əlimzanov
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Əliağa Ramazanov

14102719_1021601404624689_5652639971972877107_nDGK-nın yaradılmasının 23 illiyinə həsr olunmuş futzal üzrə Açıq birincilik (1 fevral-6 may)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı- Elçin İsmayılov, Bakı Baş Gömrük İdarəsi
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- Süleyman Seyidov Qədir oğlu, Naxçıvan MR DGK
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim- Ramil Namazov

14039905_1021601564624673_7400819492143478725_nDGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın qılıncoynatma üzrə Açıq birinciliyi (2 mart)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idman xadimi-Yaşar Məmmədov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı-Elmira Xudaverdiyeva
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı- Samirə Hüseynova

2016-cı il

DGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın Şaolin üzrə Açıq birinciliyi (17 Yanvar)

1. Ədalət pirinsiplərinə sadiq idmançı-Riyad Əliyev
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- Rafət Əsədov
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Tofiq Abışlı

DGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın bədii gimnastika üzrə Açıq birinciliyi (26 avqust)

1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq təbliğatçısı-Fərid Qayıbov
2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı-Ayan Əliyeva
3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi-Alfiya Mantova
4. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Kamilla Məmmədova

2017-ci il 

20 yanvar şəhidi Müşviq İsayevin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında 20-ci beynəlxalq turnir (14-15 yanvar)

“Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idman xadimi”
1. Elçin Cəfərov-AGF vitse-prezidenti
2. Seymur Əhədov
“Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq təbliğatçı”
3. Mayis Musayev-AGF-nin mətbuat katibi
“Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”
4. Qərib Əliyev-beynəlxalq dərəcəli hakim

“Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”
5. Elçin Zeynalov-əməkdar məşqçi, əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi, “Şöhrət” ordeni laureatı
6. Akif Əliyev-böyüklərdən ibarət yığma komandanın baş məşqçi əvəzi
7. Arif Abdullayev – böyüklərdən ibarət yığma komandanın məşqçis, Dünya çempionu
8. Əsgərxan Novruzov-yeniyetmələrdən ibarət yığma komandanın böyük məşqçisi
9. İsmayıl Çöpsiyev – əməkdar məşqçi, “Tərəqqi” medalı və Azərbaycan Respublikası 10. Prezidentinin fəxri diplomu laureatı
10. Əli Əliyev – əməkdar məşqçi
11. Firdovsi Ömərov – əməkdar məşqçi, əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi

DGK İSM-ın “Gömrükçü” İK-nın 20 Yanvar Şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş Şaolin üzrə Açıq birinciliyi (22 Yanvar)

  1. Ədalət prinsiplərinə sadiq məşqçi-Rafət Əsədov

      2. Ədalət prinsiplərinə sadiq hakim-Hikmət Xəlilov

      3. Ədalət prinsiplərinə sadiq idmançı-Cəlal Mustafayev

DGK ISM “Gömrükçü” İK-nın bədii gimnastika üzrə “Bahar kuboku” (28 mart)

  1. Ədalət prinsiplərinə sadiq məşqçi-Mənsurə Baqiyeva
  2. Ədalət prinsiplərinə sadiq hakim-Yevgeniya Jidkova
  3. Ədalət prinsiplərinə sadiq idmançı-Aylin Məmmədova        AGF Kuboku (13-16 Aprel)
    1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi-Şaban Donat (Yunan-Roma güləşi üzrə gənclər arasında böyük məşqçi)
    2. Ədalətli Oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Karol Lebkovski
    3. Ədalətli Oyun prinsiplərinə sadiq idmançı-Tehran Əminzadə
    4. Ədalətli Oyun prinsiplərinin sadiq təbliğatçısı- Orxan Məmmədov (AGF-nin İdman Şöbəsinin rəisi) Dövlət Gömrük Komitəsinin strukturuna daxil olan qurumlar arasında Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsinin yaradılmasının 24 illiyinə həsr olunmuş futzal üzrə ənənəvi birincilik (6 may)

      1.“Ədalət prinsiplərinə sadiq məşqçi”

             Suleyman Seyidov

       2.“Ədalət prinsiplərinə sadiq idmançı”,

             Ülvi Məmmədov

      1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq hakim”

               Nizami Şərifov

      2018-ci il
      20 yanvar şəhidi Müşviq İsayevin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında 21-ci beynəlxalq turnir (16-17 yanvar)Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi”

      Firdovsi Umudov
      Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”
      Vahid Temirov  (Özbəkistan)
      Sədi Quliyev (Azərbaycan)
      Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”
      Vaşa Kraveişvili (Gürcüstan)
      Ruslan Şəmilov (Azərbaycan)
      Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”
      Andrey Yegerov  (Qazaxıstan)
      Vahid Əlizadə (Azərbaycan)


Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə və Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş futzal üzrə çempionat (10 may)

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Arazxan Teymurov

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq idmançı”

Ramazan Ağayev

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq hakim”

Elçin Səmədli

Taekvondo üzrə Azərbaycan çempionatı (28-29 dekabr, 2018-ci il)

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”

Elşad Məmmədov

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Samir Aydınov

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”

Cavad Ağayev

2019-cu il

20 yanvar şəhidi Müşviq İsayevin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında 22-ci açıq Respublika turniri (11-12 yanvar,2019-cu il)

Sərbəst-güləş

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”

Əbülfəz Nəsirov

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Zaur Umarakaev (Rusiya)

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”

Yerbolat Muxametalinov (Qazaxıstan)
Yunan-Roma güləşi

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”

Danior Nakibov  (Özbəkistan)

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Xviça Koridze (Gürcüstan)

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”

İntiqam Əliyev (Azərbaycan)

Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı və gömrük xidmətinin yaradılmasının 27-ci ildönümünə həsr olunmuş futzal idman növü üzrə gömrük orqanları arasında ənənəvi çempionat (9 may, 2019-cu il)

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq idmançı”

Gündüz Qəmbərov

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Müslüm Hüseynov

  1. “Ədalət prinsiplərinə sadiq hakim”

Elmir Quluzadə

Dövlət Gömrük Komitəsi İdman Sağlamlıq Mərkəzinin “Gömrükçü” İdman Klubunun  savat (fransız boksu) idman növü üzrə birincilik və çempionatı (26 avqust, 2019-cu il)

 

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”

 Selcan Quluzadə

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Həsən Əliyev

  1. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”

İlqar Novruzov

Oleq Krapivinin şərəfinə həsr olunmuş 2003-2004-cü il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında sərbəst güləş idman növü üzrə VII Respublika turniri (6 oktyabr,2019-cu il, Şamaxı)

  1. Ədalət pirinsiplərinə sadiq idmançı-Ukrayna təmsilçisi Rostislav Prus
    2. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi- Faiq Xəlilov
    3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Sevinc Yusubova
  2. 20 yanvar şəhidi Müşviq İsayevin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst güləş üzrə yeniyetmələr arasında 20-ci beynəlxalq turnir (14-15 yanvar,2020-ci il Bakı)
    1. Ədalət pirinsiplərinəsadiq idmançı-Musa Ağayev
      2. Ədalətli oyun prinsiplərinəsadiq məşqçi- Uktam Tuyev (Özbəkistan)
      3. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim-Zaur Şərifov

Bu xəbərə də bax

Qalib idmançılarla görüş keçirilib

Avqustun 17-19-da Latviyanın Riqa şəhərində cüdo üzrə yeniyetmələr arasında  keçirilən Avropa birinciliyində uğur qazanan “Gömrükcü” İdman …